Noha

Stafík a agility

 

Naše Baci miluje snad veškerou zábavu a sport, který jsme s ní zatím mohly vyzkoušet.

I v praxi se stafíci věnují sportovní kynologii (dle NZŘ i MZŘ), dogdancingu, bull sportům, frisbee, lovecké kynologii, záchranařině, canisterapii a agility. A právě poslední jmenované  - agility - je i doménou naší Baci. I když má Baci základy poslušnosti z MZŘ, i když celkem dobře stoupuje a i když se ráda věnuje např. i obranařině, přesto je její doménou právě sportovní disciplína jakou je agility.

Agility doporučuji všem, kteří chtějí se svým stafíkem začít něco dělat, kteří milují pohyb a zároveň nemají v lásce zbytečnýd drill. Také agi doporučuji především dětem, kteří se tak se svým stafíkem můžou vyřádit na agility parkurech a přitom jim stačí jen radost z pohybu a úplně základní poslušnost jejich stafíka :)

Běhají 6ti leté děti i senioři, nikdy není pozdě a nikde není psáno, že musíte se svým stafíkem trhat rekordy, důležitá je radost Vás obou a souhra Vašeho týmu.... výsledek se pak dostaví sám :)

Agility se běhá téměř všude. Můžete si trénovat i doma. Jednoduché domácí překážky se dají dnes pořídit za pár korun a nebo si je můžete i sami vyrobit.

Pokud netušíte, kde se ve Vašem městě běhá, nebo tápete v tom, co do začátku potřebujete, nejsou Vám jasné nějaké informace ohledně zkoušek či závodů, pak se podívejte níže na odkazy, kde jsem zpracovala do dvou krátkých částí to nejdůležitější.

 

Stafík agility 1 uvod Stafík agility 2 uvod

 

V případě Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Jana Krohová
garant pracovní sekce agility pro SBTC CZ

 

 

 Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio - foceni psu best kennel webdesign